Szukasz swojego pierwszego doświadczenia zawodowego? Chcesz powrócić na rynek pracy po dłuższej przerwie lub się przebranżowić? Poszukujesz zatrudnienia jednak telefon milczy? Rozwiązaniem może być podjęcie pracy tymczasowej lub stażu.

Praca tymczasowa

Praca tymczasowa, zwana również dorywczą zaczyna być popularną formą zdobywania doświadczenia lub po prostu zarobkową. Praca tymczasowa jest organizowana za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej, która dla swoich klientów poszukuje pracowników. Praca tymczasowa cechuje się przede wszystkim tym, że nie jest stała, wykonujesz ją przez określony czas. Najczęściej młode osoby decydują się na tego rodzaju pracę w okresie wakacji. Jest to świetna okazja żeby zdobyć swoje pierwsze doświadczenie i sprawdzić się w roli pracownika. Niekiedy jest to również szansa na zatrudnienie w  firmie, w której wcześniej pracowało się dorywczo.

Staż

Staż w przeciwieństwie do pracy tymczasowej ma charakter stały. Z reguły stażysta sam wybiera sobie pracodawcę, u którego chciałby pracować. Wiele firm oferuje bezpłatne staże. Jeżeli jesteś osobą nieaktywną zawodowo możesz również skorzystać z możliwości odbycia refundowanego stażu za pośrednictwem urzędu pracy lub fundacji, takiej jak nasza. Więcej o naszych projektach przeczytasz w zakładce projekty