Projekt Erasmus+ Fundacja PROAKTYWNI

W dniach od 8.07.2024 do 10.07.2024 przedstawiciele partnera ponadnarodowego For.es. Formazione e Sviluppo z Trydentu odwiedzili naszą Fundację w Krakowie.

Wizyta studyjna była częścią działań, jakie są realizowane w ramach projektu pn. „Successful support for young people” i mają na celu  wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie metod pracy z młodzieżą i zwiększania zdolności do zatrudnienia i włączania społecznego osób młodych.

Nasi partnerzy z Włoch docenili sposób organizacji Fundacji polegający na angażowaniu się w projekty na różnych poziomach, od lokalnych, poprzez regionalne i krajowe, na ponadnarodowych, również skierowane do różnych grup docelowych. Taki sposób działania sprawia, że dobre doświadczenia i praktyki z poszczególnych obszarów są przenoszone na inne obszary i projekty. W ten sposób wdrażany jest system ciągłego doskonalenia wsparcia świadczonego przez Fundację dla jego uczestników. Partner z Włoch zapoznał się również z metodami pracy Fundacji PROAKTYWNI, m.in. mentoring, wykorzystanie narzędzia cyfrowego jakim jest blog jako narzędzia pracy z osobami młodymi, indywidualny plan rozwoju, poznanie programów szkoleń kompetencji kluczowych. Uczestnicy z wizyty z Włoch mieli okazję zapoznać się z wypracowanym przez Fundację procesem stosowania każdej z w/w metod oraz z narzędziami wykorzystywanymi przy jej stosowaniu. Podczas wizyty w Krakowie poznali również historię Polski oraz zabytki Krakowa, m.in. Rynek w Krakowie, Trakt królewski i Wawel.