1.Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu

Praca zgodna z Twoimi zainteresowaniami zwiększy Twoją motywację do działania i da Ci duża satysfakcję. Jeśli nadal nie wiesz, co chciałbyś robić przez resztę życia zawodowego, spotkaj się z naszym doradcą zawodowym, który pozwoli Ci określić Twoje zainteresowania i połączyć je z możliwościami rynku pracy.

2. Poznasz swoje mocne strony oraz obszary które należy wzmocnić w projekcie

Współpracując z doradcą zawodowym zyskasz świadomość swoich mocnych stron i określisz obszary do dalszego rozwoju. Dzięki projektowi będziesz mógł bezpłatnie skorzystać ze staży i szkoleń.

3.Wiedza o rynku pracy

Nim rozpoczniesz poszukiwanie nowej pracy warto zweryfikować czy oczekiwania wobec przyszłego pracodawcy są realne. Wsparcie doradcy zawodowego i case managera pozwoli usystematyzować wiedzę o aktualnym  zapotrzebowaniu na pracowników oraz jakich kompetencji oczekują pracodawcy w regionie.

4.Profesjonalne  dokumenty aplikacyjne

Od tego w jaki sposób  przygotujesz swoje dokumenty aplikacyjne w dużej mierze zależy czy pracodawca zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjna.  W czasie Warsztatów Rynku Pracy i Pozytywnego Wizerunku nauczysz się jak profesjonalnie przygotować CV oraz list  motywacyjny.

5.Rozmowa rekrutacyjna – przygotuj się wzorowo

Trening czyni mistrza – symulacja rozmowy rekrutacyjnej pozwala na przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej i przećwiczenie pytań które najczęściej pojawiają się na spotkaniu z pracodawcą . Dzięki dobremu przygotowaniu unikniesz stresu i zaprezentujesz się korzystniej podczas rozmowy z rekruterem.