Interesuję się sztuką, a dokładniej szkicem, malarstwem współczesnym i abstrakcyjnym oraz grafiką komputerową – tworzeniem projektów wizualizacji wnętrz. Szkicować zacząłem mając 16 lat rysując najprostsze kreski, dziwne kształty przypominające wielką plamę. Lubiłem podpatrywać kuzynkę jak tworzy swoje dzieła, artystów na ulicy, poszukiwałem natchnienia w Internecie, a wszystko po to aby zobaczyć jak inni tworzą kreski, palety barw na białej kartce czy też płótnie. Głównie szkicuje ołówkami, farbami rzadziej ale nie podaję się i dalej uczę się tego stylu. Swoją uwagę skupiam głównie na projektach tatuaży.

2 lata temu przez kilka miesięcy mieszkałem w Wiedniu. Tam pod okiem poznanej Pani, która zajmowała się malarstwem i szkicem uczyłem się doskonalić technikę szkicu, a nawet dostałem propozycję udostepnienia kilku moich autorskich prac na potrzeby wernisażu, którą organizowała z własnymi dziełami. Wystawa odbyła się w Wiedniu, w wynajętej przez Artystkę Galerii i trwała dwa tygodnie. Był to niejako przełom w moim życiu ale i wielka szansa na doskonalenie swoich umiejętności, a przede wszystkim uwierzenie w swoje możliwości i talent, który posiadam.

Po powrocie do Polski dalej tworzyłem szkice ale również dowiedziałem się od koleżanki, że w Tarnowie Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI prowadzi nabór do projektu „Wyjdź na Plus”. Zdecydowałem się wziąć udział w procesie rekrutacji i był to świetny pomysł, ponieważ dostałem się do projektu.

W pierwszej kolejności wraz z osobami, które jak ja dostały się do projektu, uczestniczyłem w Warsztatach Kompetencji Społecznych i Pozytywnego Wizerunku. Kolejnym etapem było ustalenie Indywidualnego Planu Działania czyli ustalenie co chciałbym robić w życiu oraz gdzie chciałbym odbywać staż. Panie z biura zawsze służą wszelką pomocą i poradami, pomagają aby cel, który sobie założyliśmy został osiągnięty.

Kilka dni po zakończeniu Warsztatów otrzymałem informację, że Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie jest zainteresowane moją osobą i  zapraszają mnie na rozmowę rekrutacyjną. Jak się okazało była to moja pierwsza i zarazem ostatnia rozmowa rekrutacyjna, ponieważ Pani Dyrektor BWA po rozmowie rekrutacyjnej zaproponowała mi staż, który kilka dni później rozpocząłem .

Praca w Instytucji kulturalnej był moim marzenie. Jest to idealne miejsce, w którym mogę podpatrzyć dzieła znanych artystów i ich technikę malowania czy szkicowania oraz poznać nowe formy techniki artystycznej, którymi do tej pory zbytnio się nie interesowałem.

Galeria zajmuje się prezentacją sztuki współczesnej, klasyki polskiej sztuki współczesnej, najciekawszych zjawisk sztuki polskiej ostatnich lat oraz tarnowskiego środowiska artystów. Galeria jest organizatorem przeróżnych wystaw i zdarzeń artystycznych realizowanych we własnej siedzibie, jak i w innych miejscach w Tarnowie, galeriach w Polsce i za granicą.

Dzięki uczestnictwu w projekcie „Wyjdź na Plus” i stażu w Biurze Wystaw Artystycznych poznałem wiele ciepłych i życzliwych osób, zyskałem nowe doświadczenie między innymi w przygotowaniu wernisażów czy imprez kulturalnych.

Chciałabym się związać na dłużej z Biurem Wystaw Artystycznych w Tarnowie bo praca tam sprawia mi dużą przyjemność i satysfakcję. W najbliższym czasie planuję uczestniczyć w szkoleniu z grafiki komputerowej dzięki któremu mógłbym podnieść swoje kwalifikacje na rynku pracy i móc poszerzać zakres umiejętności, które w dzisiejszych czasach są tak bardzo potrzebne i cenione przez pracodawców.